Markalar

Türkiye’de mobil iletişim Şubat 1994’de Turkcell’in kurulması ile başlamıştır. Turkcell sadece Türkiye’nin lider operatörü olmakla kalmayıp, Avrupa’nın da abone bazında en büyük üç GSM operatöründen biri olma başarısına ulaşmıştır. MARS Telekom Turkcell teknoloji ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir.

Apple, merkezi Cupertino’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. MARS Telekom tüm Apple ürünlerinin toptan ve perakende satışını gerçekleştirmektedir.

Telekomünikasyon sektöründede cep telefonları ile rekabete giren Samsung telefon üretimi ve satışında ilk sıradadır. Kısa sürede telekomünikasyon sektöründe bu çıkışı yapmasının sebebi Ar-Ge yatırımının fazla olması üretimini ve modellerini kullanıcının isteğine göre düzenlemesi ve uygun fiyata yüksek teknolojili cihazlar üretmesidir. MARS Telekom tüm Samsung akıllı telefon ve aksesuarlarının satışını gerçekleştirmektedir.

General Mobile, ABD patentli, Muzaffer Gölcü’nün genel müdürlük yaptığı Türk şirketi. Amerika’da kurulan, İstanbul merkezli bir cep telefonu ve tablet markasıdır. 2005 yılına kadar, mobil cihazlar için yazılım geliştiren marka, 2005 yılının son çeyreğinden itibaren cep telefonu üretimine, 2006 yılının son çeyreğinde distribütörlükler vermeye başlamıştır. MARS Telekom tüm General Mobile ürünlerinin perakende ve toptan satışını gerçekleştirmektedir.

Lenovo (Lenovo Grup Limited) Uluslararası Çin merkezli bilişim teknoloji şirketidir. Telefon, Masaüstü Bilgisayar, Dizüstü Bilgisayar, El Bilgisayarı, Sunucu ve bilgisayar teknolojisi aksesuar ve donanımlarının üretimini yapmaktadır. MARS Telekom tüm Lenovo ürünlerinin perakende ve toptan satışını gerçekleştirmektedir.

Başlangıçta bir dizüstü bilgisayar üreticisi olan HTC, 1998 yılında dünyanın ilk dokunmatik ve kablosuz avuç içi cihazlarını tasarlamaya başladı. Şirket, ilk Android akıllı telefon, ilk Microsoft tabanlı akıllı telefon (2002) ve ilk Microsoft 3G telefonu (2005) üretti. MARS Telekom tüm HTC telekomünikasyon ürünlerinin perakende ve toptan satışını gerçekleştirmektedir.

Sony Mobile, Sony ve Ericsson ortaklığı ile kurulmuş olan cep telefonu üreticisidir. Sony Corporation ile Telefonaktiebolaget LM Ericsson’nin yarı yarıya sahip olduğu bir ortak girişim olan Sony Ericsson, Ekim 2001’de kuruldu. MARS Telekom tüm Sony Mobile ürünlerinin perakende ve toptan satışını gerçekleştirmektedir.

Casper, global çapta rekabet edebilir ürün ve hizmetiyle, yerel üretim avantajını birleştirerek, her zaman tüketiciye en iyi çözümleri ve ürün gamını sunmak için çalışan bilgisayar, tablet ve telefon üreticisidir. MARS Telekom tüm Casper ürünlerinin perakende ve toptan satışını gerçekleştirmektedir.

Vestel, cep telefonu dünyasına IFA fuarında tanıttığı cihazlarla dahil olan Vestel 2014 yılında tanıttığı modeller ile pazara dahil olmuştur. Vestel akıllı telefonlarını Venus serisi altında satmaktadır. Vestel çeşitli boyut ve tasarımdaki modelleri ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. MARS Telekom tüm Vestel telekomünikasyon ürünlerinin perakende ve toptan satışını gerçekleştirmektedir.

Nokia, GSM ve LTE standartlarının geliştirilmesine yardımcı olmakla birlikte taşınabilir telefon endüstrisine önemli bir katkı sağlamış ve bir süre için dünyanın en büyük cep telefonu satıcısı olmuştur. MARS Telekom Nokia telekomünikasyon ürünlerinin perakende ve toptan satışını gerçekleştirmektedir.

ASUS, Dizüstü Bilgisayar, Anakart, Cep telefonu, LCD Panel, Ekran Kartı gibi geniş bir üretim ağına sahiptir. Özellikle son dönemde ürettiği dizüstü bilgisayarlarla adından söz ettirir hale gelmiştir. MARS Telekom ASUS telekomünikasyon ve bilgisayar ürünlerinin perakende ve toptan satışını gerçekleştirmektedir.

TCL Communication, 170’ten fazla ülkede Alcatel markası altında geniş çeşitlilikteki mobil ve internet ürünleri tasarlamakta, geliştirmekte ve pazarlamaktadır. MARS Telekom Alcatel telekomünikasyon ve bilgisayar ürünlerinin perakende ve toptan satışını gerçekleştirmektedir.